Mała przydomowa elektrownia wiatrowa - Multimedia

Zobaczyć i usłyszeć.

Działanie elektroniki na przykładzie analogowego woltomierza i amperomierza oraz układu regulującego prąd ładowania. W chwili przekroczenia określonego napięcia zostają podłączone dwa układy shuntregulatora dołączając kaskadowo boczniki w postaci dwóch grzałek wykonanych z drutu oporowego (od prodziża). Film przedstawia pracę na starym układzie z przetwornicą "homemade".
Video w rozdzielczości 320x240x15.

Ostatnio miałem okazję nagrać materiał przy niesamowicie dużym wiatrze co przedstawia powyższy film. Widać na nim jak zachowuje się wiatrak z zabezpieczeniem mimośrodowym w czasie potężnych podmuchów.
Ten dość prosty układ mimośrodowy zabezpiecza wiatrak przed zniszczeniem.
Video w rozdzielczości 1280x720x30, stereo.


Powyższy materiał został nakręcony w czasie bezwietrzenej pogody - taka była odczuwalna przy gruncie. Na 10m jak widać panują zupełnie inne warunki.
Oczywiście przy tych obrotach produkcja prądu była na poziome kilku woltów, tak więc akumulatory nie były ładowane. Sam fakt jednak, że się kręci to "rekompensuje".
Video w rozdzielczości 640x360x30, bez dźwięku.

Zapowiadało sie na piękną burzę, parę razy zagrzmiało, parę razy się błysnęło jednak nie widzieć czemu burza  rozmyśliła się. A szkoda, bo materiał mógłby być całkiem niezły.
Video w rozdzielczości 360x640x30.