Mała przydomowa elektrownia wiatrowa - Sznurki

Polskie strony o charakterze niekomercyjnym.

http://darmowa-energia.eko.org.pl/

Największy Polski portal poświecony alternatywnym źródłom energii którego autorem jest Pan Krzysztof Baranowicz. Od niego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Strona zawierała potężną ilość zasobów, wolnych od jakże dziś znanych pseudonaukowych wywodów przesyconych reklamą "produktów ECO". Strona ponownie działa! Na chwilę obecną jest mocno okrojona, na szczęście jest waybackmachine: klik (zrzut z 11.2011r.)

Strona ta ma na celu promowanie życia w zgodzie z naturą, ekologicznych metod pozyskiwania energii (mechanicznej, cieplnej, elektrycznej itp.), budowy i zasady działania różnych urządzeń, publikacje typu "Zrób to sam", a także różne tematy związane z moimi zainteresowaniami.


http://elektronika.5v.pl/

Jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza jakościowo strona poświęcona budowie małej elektrowni wiatrowej na bazie przeróbki silnika od pralki. Autorem strony i elektrowni wiatrowej jest Pan Łukasz Janikowski. Naprawdę polecam.

Nie pamiętam dokładnie kiedy zaraziłem się "syndromem elektrowni wiatrowej". W każdym razie pewnego dnia zapragnąłem mieć własną elektrownię wiatrową i tak zaczęła się moja przygoda. Na początku nie miałem zbyt dużego pojęcia "dlaczego się kręci", jednakże miło było oglądać obracające się nawet przy niewielkim wietrze elektrownie wiatrowe, znajdujące się w okolicy.


http://wiatrak.miscior.pl/

Strona niestety już nie istnieje. Link prowadzi do waybackmachine. Niestety tam też niewiele zostało. Jeśli jednak pogrzebiesz to odszukasz wiele ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych.

Strona ta jest poświęcona elektrowni wiatrowej małej mocy, którą zbudowałem wraz z kolegą Pawłem Zygą na pracę dyplomową do Technikum Mechanicznego w Hrubieszowie. Elektrownia ta może nie jest wspaniałą budowlą ale pozwoliła na zebranie pewnych doświadczeń i wiedzy na temat budowy elektrowni wiatrowych. Chciałbym pokazać swoją elektrownię i zainteresować wszystkich korzystaniem z odnawialnych źródeł energii.


http://soltrak.dl.pl/

Strona niestety już nie istnieje. Link prowadzi do waybackmachine.
Niniejszy projekt powstał, aby zapewnić optymalne wykorzystanie energii słonecznej dla celów wytwarzania energii elektrycznej , która to z kolei służy do celów bytowych na działce  rekreacyjnej, czyli prąd ze słońca.


Reklama.

Ekipa007” prowadzi usługi w zakresie robót ogólnobudowlanych, kompleksowych remontów oraz wykończeń mieszkań i domów.
Wykonujemy: